Kamna na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9114 Sofie jsou určena k vytápění, vaření a ohřívání pokrmů. Rozměrné topeniště na palivové dřevo umožňuje použití polen o délce do 350 mm a průměru do 230 mm.
Kamna Sofie v designu rustikálního stylu si získala již řadu zákazníků, kteří oceňují především jejich vzhled, prosklená dvířka topeniště a možnost ohřevu či vaření pokrmů díky plotně, kterou jsou tato kamna opatřena.
Kamna se hodí jak do starších tak i do moderních interiérů. Ideální je umístit tyto kamna do volného prostoru, protože jsou svou konstrukcí předurčena hlavně k vytápění. Sálavé teplo do prostoru je vyzařováno všemi směry nejvíce však zepředu a plotnou.
Charakteristické vlastnosti:
- Velký výkon
- Moderní design v rustikálním stylu
- Rozměrné topeniště pro palivové dřevo délky do 350mm
- Prosklená dvířka topeniště pro vizuální kontrolu spotřeby paliva
- Napojení na komín z plotny otvorem o průměru 120 mm
- Pohodlná regulace toku spalin a výkonu
Kamna KVS MORAVIA typ 9114 Sofie jsou určena především pro použití doporučeného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety.
Tento typ propojuje výhody krbových kamen a sporáku, protože kromě vaření a vytápění okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.
Topeniště je tvořeno tradičně šamotovými deskami o síle 40 mm a robustním litinovým dnem obloženým žárobetonem a litinovým roštem. Vzhledem k tomu, že má tento typ rozměrná vstupní dvířka do topeniště (šířka 300 mm x výška 245 mm), mohou se do něj vkládat polena až o průměru 230 mm a délce 350 mm. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete vytápění před pečením a vařením.
Intenzita hoření se reguluje přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Primární vzduch se ovládá na dvířkách popelníku pomocí vzduchové růžice. Další předehřátý vzduch je přisávám do topeniště pomocí otvorů v zadním šamotu a ovládá se táhlem, jehož zakončení je na přední stěně kamen pod dvířky topeniště. Dále se na spalování podílí vzduch, který je přisáván drážkami dvířek topeniště. Tento nelze regulovat. Vlivem přívodu těchto dalších vzduchů dochází v topeništi k tzv. dvojitému spalování, kdy jsou plyny vytvořené během hoření ještě jednou spáleny. Díky tomuto procesu dochází k efektivnějšímu využití přiloženého paliva v maximální možné míře.